Zmień wielkość czcionki:

 

Szanowni Państwo,

W kwietniu 2016 r. Województwo Lubelskie przystąpiło do projektu CLUSTERS3 realizowanego w partnerstwie międzynarodowym z udziałem 9 partnerów z 7 regionów UE. Celem trwającego 4 lata projektu jest usprawnienie polityki klastrowej poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń z regionami UE, które realizują sprawdzone modele współpracy podmiotów w ramach klastrów, a jednocześnie podejmują wspólne dla Europy wyzwanie realizacji regionalnych strategii na rzecz inteligentnych specjalizacji.

Pod pojęciem „klaster” rozumiemy nie tylko instytucje zarejestrowane jako klastry,ale również wszelkiego rodzaju stowarzyszenia przedsiębiorców, izby handlowe, sieci współpracy oraz organizacje wspierające firmy.

W ramach działań zaplanowanych w projekcie CLUSTERS3 przewidziano m.in. cykl warsztatów, których celem jest poznanie specyfiki współdziałania lubelskich firm w ramach różnych sieci współpracy. W zdiagnozowaniu problemów i potrzeb klastrów mają pomóc badania ankietowe, regionalne spotkania z interesariuszami czy wizyty studyjne w regionach partnerskich. Powyższe działania pozwolą samorządowi województwa na przygotowanie tzw. Planu Działania, który będzie określał przyszłą politykę regionu, bardziej przyjazną klastrom oraz sieciom współpracy.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na warsztat, który odbędzie się we wtorek 5 września br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, ul. Grottgera 4, w Sali konferencyjnej na parterze. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie swojej obecnościna adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do poniedziałku 4 września 2017r. do godz. 14:00.

Jednocześnie informujemy, że najbliższy dostępny parking znajduje się pod Centrum Spotkania Kultur, wjazd od ul. Radziszewskiego http://www.spotkaniakultur.com/pl/parking.

Wszystkich zainteresowanych projektem CLUSTERS3  zapraszamy na stronę projektu http://www.interregeurope.eu/clusters3/, na której można się zapisywać na newsletter, a wszystkich obecnych w mediach społecznościowych zapraszamy na Twitter  https://twitter.com/CLUSTERS3eu.

Poniżej przedstawiamy agendę spotkania. Serdecznie zapraszamy!    

Agenda (Clusters3 warsztat)