Zmień wielkość czcionki:

17 października w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się konferencja NLab: Nevada-Lubelskie acceleration bridge. Gubernator stanu Nevada Brian Sandoval, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk podpisali list intencyjny o dalszej współpracy.

 

Wczorajsza konferencja to efekt długofalowej współpracy, której początki sięgają 2015 roku, kiedy to miała miejsce pierwsza przyjazdowa misja gospodarcza. Oba regiony na mocy zawartego dwa lata temu porozumienia konsekwentnie realizują działania mające na celu wzmocnienie współpracy gospodarczej. Konferencja NLab i podpisanie listu intencyjnego to nie tylko zwieńczenie dotychczasowych relacji, ale i kolejny, ważny etap w historii współpracy na linii Nevada-Lubelskie.
- Dlaczego to robimy? Bo dzisiaj musimy sobie uświadomić, że tej grupie młodych ludzi, tej myśli, która rodzi się w ich głowach, trzeba pomóc. I to jest jedno z narzędzi, które możemy zaoferować. – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Marszałek Sławomir Sosnowski, który zwrócił się również do Gubernatora stanu Nevada, Briana Sandovala: - Dziękuję gubernatorowi, że zechciał przyjechać do Polski, ale w sposób szczególny, że zechciał przyjechać do województwa lubelskiego. Mam nadzieję, że ten dzisiejszy dzień wpisze się i rozpocznie bardzo efektywną historię naszej współpracy, a wszystko to, co my zrobimy, na pewno zrobimy z myślą o tym, by naszym mieszkańcom, w Pana stanie, w moim regionie, żyło się lepiej.