Zmień wielkość czcionki:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zorganizował konferencję pn. Technologie fotoniczne dla rozwoju innowacyjnej gospodarki regionu.

Lubelszczyzna jest regionem, w którym fotonika zajmuje szczególne miejsce. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możliwe jest ciągłe poszerzanie współpracy o nowych partnerów reprezentujących zarówno jednostki naukowo-badawcze jak i przedsiębiorców. Rozwiązania fotoniczne przenikają do niemal wszystkich gałęzi gospodarki, znacznie je unowocześniając i wywierając wszechstronny wpływ na życie każdego z nas.
Konferencja była okazją do dyskusji dotyczącej fotoniki oraz wpływie tej dziedziny na inne nowoczesne i tradycyjne sektory. Wydarzenie odbyło się 12 lutego 2018 r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Artura Grottgera 2 w Lublinie. Gościem specjalnym konferencji był Prof. Dr. Ir. Hugo Thienpont, który zaprezentował m.in. inicjatywę Actphast 4.0 funkcjonującą w oparciu o model centrum kompetencji dla regionu oraz przedstawi znaczenie fotoniki we współczesnym świecie.

Agenda konferencji