Zmień wielkość czcionki:

W dniach 17-21 września, Lubelskie Centrum Konferencyjne odwiedzi ponad 60 wybitnych naukowców, biznesmenów, startupowców, przedstawicieli instytutów badawczych i wielu innych prelegentów, którzy kreują nowe technologie, przełomowe badania czy też biznes, i którzy dzielić się będą swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie współpracy nauki z biznesem, rozwijania startupów, komercjalizacji badań, a co najważniejsze realnego tworzenia nowych technologii czy przełomowych badań, które zmieniają świat. To wszystko w ramach Europejskiego Tygodnia Innowacji jednego z unikalnych wydarzeń gospodarczych Europy Wschodniej. Siłą gospodarczą regionu są inteligentne specjalizacje: biogospodarka, medycyna i zdrowie, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna. O europejskich innowacjach w tym obszarze porozmawiają eksperci z całego świata dlatego w dniach 17-21 września zapraszamy do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Poniżej krótkie streszczenie programu.

DZIEŃ 1 - Nauka dla Biznesu: Dzień Otwarty w laboratoriach uczelni wyższych

W ramach otwarcia formuły XV Lubelskiego Festiwalu Nauki zapraszamy przedstawicieli różnych branż na wizytę studyjną w laboratoriach lubelskich uczelni wyższych, współpracujących z biznesem, w ramach realizowanych przez nie projektów i usług dla tego sektora. Wizyta studyjna jest koordynowana przez Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Biznes Lubelskie / Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

DZIEŃ 2 – Dzień młodych

W ramach drugiego dnia Europejskiego Tygodnia Innowacji odbędzie się m.in. FORUM MŁODYCH NAUKOWCÓW. Celem wydarzenia jest zainspirowanie młodych naukowców do prowadzenia badań interdyscyplinarnych i wdrażania ich w biznesie. Spotkanie będzie platformą wymiany informacji na temat prowadzonych badań, pomysłów na projekty badawcze oraz możliwości ich komercjalizacji na bazie różnych źródeł finansowania.

DZIEŃ 3 - Bioinnowacje

Dzień trzeci upłynie pod znakiem Bioinnowacji. Od samego rana można będzie wziąć udział w niezwykle interesujących panelach dyskusyjnych: Żywność personalizowana, Technologie w produkcji żywności, Gospodarka cyrkularna, Międzysektorowe ujęcie biotechnologii. Obecność na wydarzeniach  będzie dokonała  okazją do wysłuchania prelegentów nie tylko z Polski lecz także Europy a nawet USA. Dzień 3 zakończony zostanie uroczystym bankietem w godzinach wieczornych – Galą Innowacji Województwa Lubelskiego.

DZIEŃ 4 – Gospodarka 4.0

Kolejny dzień Europejskiego Tygodnia Innowacji poświęcony będzie tematyce Gospodarki 4.0. Tematy które zostaną poruszone to: Zarządzanie światłem, Internet rzeczy, Materiały  w przemyśle, Trendy w motoryzacji czy Technologie kosmiczne.

DZIEŃ 5 – Medycyna 2.0

W ramach ostatniego dnia naszego wydarzenia przyjrzymy się bliżej innowacjom w branży medycznej. Tematy podejmowane tego dnia to Zdrowie 2.0 nowe trendy technologiczne, Medycyna cyfrowa, Biotechnologia medyczna czy Zarządzanie w opiece medycznej.

Poniżej linki do strony internetowej wydarzenia oraz funpage na FB:  

https://etilubelskie.pl/programme/?lang=en

https://www.facebook.com/ETILubelskie/

Serdecznie zapraszamy!!!