Kalendarz wydarzeń

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
 ◄◄  ◄  ►►  ► 
LUTY 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Zmień wielkość czcionki:

 

W dniach 17-21 września Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie odwiedziło ponad 60 wybitnych naukowców, biznesmenów, startupowców, przedstawicieli instytutów badawczych i wielu innych prelegentów którzy kreują nowe technologie, przełomowe badania czy też biznes, i którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie współpracy nauki z biznesem, rozwijania startupów, komercjalizacji badań, a co najważniejsze realnego tworzenia nowych technologii czy przełomowych badań, które zmieniają świat.

Wszystko to odbywało się w ramach Europejskiego Tygodnia Innowacji - jednego z unikalnych wydarzeń gospodarczych w Europie Wschodniej. Siłą gospodarczą regionu są inteligentne specjalizacje: biogospodarka, medycyna i zdrowie, technologie informacyjne i automatyzacja oraz energetyka niskoemisyjna. O europejskich innowacjach w tym obszarze mówili eksperci z całego świata. W Lubelskim Centrum Konferencyjnym zainstalowane zostało również planetarium przez nauczyciela i uczniów z lubelskiej szkoły, którzy zostali mianowani liderem innowacji. Podczas wydarzenia Lubelskie Centrum Badań nad Innowacyjnością promowało również projekty międzynarodowe, w tym projekt SMART_watch. Zorganizowano stoisko promocyjne, na ekranie wyświetlany był film promocyjny projektu, roll-up z grafiką projektową został umieszczony obok stoiska, zespół projektowy rozprowadzał materiały promocyjne projektu - broszury, długopisy, pendrive’y oraz informował zainteresowanych uczestników o celach projektu i jego stanie realizacji. Poniżej znajduje się krótkie podsumowanie programu wydarzenia oraz zdjęcia z promocji projektu.

DZIEŃ 1 - Nauka dla biznesu: Dzień otwarty w laboratoriach uczelni wyższych

W ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki odbyła się wizyta studyjna w laboratoriach lubelskich uczelni wyższych, współpracujących z biznesem w ramach projektów i usług realizowanych dla tego sektora. Wizyta studyjna została koordynowana przez Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz Biznes Lubelskie /Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

DZIEŃ 2 - Dzień młodych

W ramach drugiego dnia Europejskiego Tygodnia Innowacji odbyło się Forum Młodych Naukowców. Celem wydarzenia było zainspirowanie młodych naukowców do prowadzenia interdyscyplinarnych badań i wdrażania ich w biznesie. Spotkanie było platformą wymiany informacji o prowadzonych badaniach, pomysłach na projekty badawcze i możliwości ich komercjalizacji na bazie różnych źródeł finansowania.

DZIEŃ 3 – Bioinnowacje

Trzeci dzień upłynął pod znakiem Bioinnowacji. Od samego rana wszyscy mogli wziąć udział w niezwykle interesujących panelach dyskusyjnych: Żywność personalizowana, Technologie w produkcji żywności, Gospodarka cyrkularna, Międzysektorowe ujęcie biotechnologii. Udział w wydarzeniach był doskonałą okazją do wysłuchania prelegentów nie tylko z Polski, ale także z Europy, a nawet z USA. Dzień 3 zakończył uroczysty bankiet wieczorem - Gala Innowacji Województwa Lubelskiego.

DZIEŃ 4 - Gospodarka 4.0

Kolejny dzień Europejskiego Tygodnia Innowacji poświęcony był tematowi Gospodarki 4.0. Poruszone zostały następujące tematy: zarządzanie światłem, Internet rzeczy, Materiały w przemyśle, Trendy w motoryzacji oraz Technologie kosmiczne.

DZIEŃ 5 - Medycyna 2.0

W ramach ostatniego dnia naszej wydarzenia przyjrzeliśmy się bliżej innowacjom w branży medycznej. Tematy podjęte w tym dniu to Zdrowie 2.0 - nowe trendy technologiczne, Medycyna cyfrowa, Biotechnologia medyczna oraz Zarządzanie w opiece medycznej.