Kalendarz wydarzeń

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
 ◄◄  ◄  ►►  ► 
WRZESIEń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

RIS bliżej Nas – Ankieta


RIS bliżej Nas – Ankieta

 

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o poświęcenie 15 minut na wypełnienie ankiety. Jej celem jest zebranie informacji od interesariuszy Regionalnej Strategii Innowacji w województwie lubelskim: przedsiębiorstw, jednostek naukowo-badawczych, uczelni wyższych, jednostek samorządu terytorialnego i instytucji otoczenia biznesu. Wypełniając ankietę możecie Państwo wpłynąć na usprawnienie wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji, która decyduje o ukierunkowaniu wsparcia funduszy UE na rozwój innowacji. Dzięki Państwa działaniu Regionalna Strategia Innowacji będzie bliżej Nas.

Ankietę oraz więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://ris.fundacja.lublin.pl/

 

Challenge Labs - warsztaty projektowania przyszłości żywności


 

Challenge Labs są to 2,5-dniowe warsztaty wykorzystujące metodologię service & human design, które mają za zadanie rozwiązanie wyzwań przemysłu spożywczego przez uczestników tworzących holistyczne zespoły składające się z absolwentów studiów magisterskich, doktorantów oraz młodych specjalistów z zakresu technologii żywności, biotechnologii, nauk o żywieniu, informatyki, psychologii i kierunków bizesowych. W ubiegłym roku pochylano się nad wyzwaniami m.in. firmy MOWI, Danone, Maspex oraz Cedrob. 

 Jest to świetna okazja aby poznać i przecwczyć w praktyce metody projektowania innowacji oraz poznać ekspertów i trendy ważne dla wiodących firm spożywczych oraz przy okazji mieć szansę wygrać pieniężne nagrody do 12 tys zł.

 Zgłoszenia przyjmowane są do 30 czerwca - wystarczy wypełnić krótki formularz na https://jedzenieprzyszlosci.pl/.

 

Przydatne linki: z podsumowania 1 edycji oraz wywiadów z ekspertami z wyżej wymienonych firm. 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA!

Konferencja finalna”What’s next..?” projektu SMART_watch


 

Inteligentne specjalizacje – termin, znany do tej pory tylko nielicznym, może stać się kluczowym dla zarówno światowej, jak i regionalnej gospodarki w dobie globalnego kryzysu spowodowanego COVID-19. Czym są owe specjalizacje, jaki wpływ mają na nasze regiony i jak nimi zarządzać w nowej perspektywie rozwoju – o tym właśnie będą rozmawiać światowej sławy specjaliści podczas międzynarodowej konferencji „What’s next..?” w ramach projektu SMART_watch.

3 lata – tyle czasu zajęło partnerom z 7 środkowoeuropejskich państw zbieranie informacji na temat smart specjalizacji. Wykonane audyty, przeprowadzone analizy i raporty miały na celu zbudowanie szczegółowej Mapy Kompetencji – specjalnego narzędzia działającego w sieci, które w jasny i przejrzysty sposób wskazywałyby na potencjał rozwoju wybranego regionu. Tak w skrócie przedstawiają się założenia projektu SMART_watch, działającego w ramach Interreg Central Europe.

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju jest liderem projektu.

Po fazie zbierania informacji następuje czas na podsumowanie. Dlatego już w najbliższy piątek, 29 maja, SMART_watch organizuje międzynarodową konferencje, na której toczyć się będzie rozmowa o przyszłości smart specjalizacji. Wydarzenie, podczas którego paneliści z całej Europy łączyć się będą za pomocą komunikatorów, podzielone będzie na 5 bloków tematycznych:

  • przyszłość inteligentnych specjalizacji w nowym okresie finansowania UE,
  • scenariusze dla instytucji otoczenia biznesu po 2020 roku,
  • przyszłość medycyny jako inteligentnej specjalizacji,
  • smart specjalizacja ICT w nowym okresie finansowania,
  • wyzwania dla energetyki i zrównoważonego budownictwa po 2020 roku.

Wstęp należeć będzie do Pani Karoliny Tilman z DG Regio, która w krótkiej prezentacji naszkicuje sytuację ostatnich wydarzeń i przyszłości inteligentnej specjalizacji w UE w latach 2021-2027. Uczestnicy spotkania będą mogli aktywnie wziąć w dyskusji, dzięki możliwości komentowania oraz zadawania pytań.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod linkiem:
https://conference.smartspecialisation.tech/

SMART_watch Final Event Agenda

Bądź SMART i obserwuj nowe trendy! Twój głos także się liczy!

data: 29 maja 2020

godzina: 11.00

czas trwania: ok. 150 min.

wydarzenie online

SMART_watch Warsztaty online SMART SPECIALIZATION po 2020 r.


Zapraszamy na warsztaty online na temat inteligentnych specjalizacji po 2020r.!

 

 

 

 

 

 

Weź udział w dyskusjach na temat perspektywy po 2020 r. realizowanej z perspektywy europejskiej, krajowej / federalnej i poziomu regionalnego. Prezentacja wniosków wyciągniętych z okresu końcowego i tego, jak wpływa na dalsze wdrażanie RIS3.

 

Warsztaty na temat konfigurowania monitorowania RIS3

  •      Wykorzystaj swoją wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć innowacyjne i zrozumiałe modele monitorowania podczas sesji szkoleniowej nt. rozwoju systemów monitorowania RIS3 w rzeczywistych scenariuszach regionalnych.

 

Korzyści z projektu SMART_watch:

  •      Dowiedz się, jak usprawnić codzienną pracę w ramach inteligentnej specjalizacji dzięki nowym dedykowanym narzędziom, takim jak mapa kompetencji, modele biznesowe, regionalne sieci obserwatorium, testy porównawcze i wiele więcej!

 

Wydarzenie jest wysoce zalecane dla:

     decydenci, kierownicy i specjaliści szczebla regionalnego i krajowego, rząd i badacze w dziedzinie inteligentnego monitorowania oraz uczestnicy zaangażowani w programowanie, wdrażanie i monitorowanie RIS3.

 

Zapisz się tutaj!

 

Agenda: